Šiandien, žmogaus kasdienybė nebe įsivaizduojama be transporto. Jis reikalingas kiekviename žingsnyje. Pavyzdžiui, vietoj viešojo transporto žmonės gana dažnai važiuoja savo automobiliu, veža vaikus į mokyklą ar darželį, automobiliu keliauja po svečias šalis. Kita vertus, kiti transporto naudos nesureikšmina, o kartais netgi teigia, jog jis išlepina žmones, kurie aptingsta ir nueiti jiems iki parduotuvės pėstute yra beveik neįmanoma. Žmonės, nesureikšminantys automobilio svarbos savo gyvenime, renkasi aktyvesnį gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, į darbą važiuoja dviračiu ar tiesiog vaikšto pėsčiomis.
Žvelgiant iš logistinės pusės, turbūt jau nei vienas nesuabejos transporto nauda. Jo pagalba gamybininkai ir parduodančios įmonės transportuoja produkciją iš taško A į tašką B bei teikia kitas transportavimo paslaugas, kaip kad, pavyzdžiui, pavojingų krovinių pervežimas. Įvairios medžiagos, žaliavos ir kita produkcija transporto pagalba pristatoma į skirtingus pasaulio kraštus.
Priklausomai, nuo atstumo kur reikia pristatyti krovinį ir nuo jo savybių, krovinių pervežimas gali būti vykdomas trimis būdais:
- Sausumos transportu;
- Oro transportu;
- Vandens transportu.
Kiekvienas krovinių gabenimo būdas turi ir savų privalumų bei trūkumų. Tarkim, sausumos keliais gali būti vykdomas didelių, vietinių ir tarptautinių, pavojingų krovinių pervežimas. Oro transportu gabenami smulkesni, mažesni ir ne tokie kenksmingi kroviniai. Vandens transportu, pavyzdžiui laivais, plukdomi taip pat stambūs ir pavojingi kroviniai. Lietuvoje, Klaipėdos uoste itin pavojingi kroviniai gabenami labai retai. Kalbant apie kenksmingų krovinių pervežimą, Vilniuje turime įmonių, kurios tuo užsiima ir neretai šiuos krovinius veža į tolimiausius Europos kraštus. Keičiantis laikams, globalėjant ir modernėjant technologijoms, pavojingų krovių pervežimas, daromi daug spartesnis ir paprastesnis.
Gabenamų krovinių srautai visoje Europoje, Amerikoje ir aplamai visame pasaulyje juda nuolatos kiekvieną sekundę. Tai yra itin sudėtingas krovinių pervežimo procesas, todėl gamybininkai tuo neužsiima ir samdosi tam tikras logistines įmones, kurios ir teikia būtent šias paslaugas. Logistinės įmonės yra tarsi tarpininkas tarp gamintojų ir produkcijos pardavėjų. Jų pagalba žmonės ir įmonės gauna jiems reikalingą produkciją. Tad, transporto vaidmuo šioje vietoje yra ypač didelis.
Daugiau informacijos: Vilniaus tranzitas